ul. Starowicka 15 lok. 43
+48 512-324-666 biuro@fitness-galaxy.pl
Pierwszy trening gratis

Operacja haluksa

Rozrastające się kości na stopach to rzeczywiście ogromny problem, który w momencie, gdy się pojawia może stać się przyczyną różnych kłopotów. Dlatego haluksów po prostu warto się jak najszybciej pozbyć, ponieważ można się liczyć z tym, że w kolejnych latach będą się one po prostu dalej rozwijały i prowadziły do wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

Operacja haluksa

Rozrost haluksów będzie miał znaczenie, gdy chodzi o estetykę naszych stóp, ale to tylko najmniej znaczący w tym przypadku problem. Ich pojawienie się to kłopot, który może objawiać się bólami kości, które będą się rozrastać. W jakieś mierze będzie to problem reumatyczny i na to warto zwrócić uwagę. Kości mogą się rozrastać w momencie, gdy nasze stopy ulegną wychłodzeniu, albo też doprowadzimy do sytuacji, w której haluksy zostaną zgniecione zbyt małym obuwiem. A właśnie buty są dla osób z haluksami takim szczególnie trudnym tematem. Zdecydowana większość osób, u których haluksy się pojawiają ma problem ze znalezieniem dla siebie komfortowych, wygodnych budów. Większa szerokość stopy przez pojawiające się haluksy to kłopot, który prowadzi do tego, że dana osoba nie jest w stanie wybrać dla siebie butów.

Jak więc poradzić sobie z takim problemem?

Operacja haluksa

Wydaje się, że rozwiązanie tego problemu staje się obecnie dużo łatwiejsze, dzięki temu, że wykonywane są operacje haluksów. To takie rozwiązanie, dzięki któremu rozrastające się kości będzie można usunąć i istniejący problem sprawnie zlikwidować.

Długi czas niestety operacja haluksa była owiana różnorakimi mitami powtarzanymi najczęściej przez osoby, które zupełnie nie miały pojęcia o czym się wypowiadają. W rzeczywistości sytuacja wygląda tak, że w ramach operacji tego typu udało się wypracować nowoczesne metody, które gwarantują 100% bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów. Jeśli uda nam się wybrać dobrych specjalistów to nie musimy się zupełnie obawiać takich zabiegów i oczekiwać można ich sprawnej realizacji.

Nowoczesne zakłady opieki medycznej, które starają się realizować operację na haluksach to zakłady, które posiadają ku temu odpowiednie przygotowanie i sprzęt, który pozwoli na sprawną likwidację tego problemu. W najnowszych metodach można tak naprawdę w ramach jednego zabiegu usunąć haluksy na obu stopach. Jest to bez wątpienia niezwykle korzystne dla pacjenta, który nie będzie musiał po raz kolejny przeżywać zabiegu. Po jego wykonaniu wystarczy stosować się do zaleceń lekarzy i używać specjalnego obuwia pooperacyjnego do czasu, gdy miejsce po zabiegu się zagoi i dojdzie do zrostu kości.

Trzeba zauważyć, że obecnie haluksy operowane są z użyciem najnowszych metod, dzięki czemu tak naprawdę udało się zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, które jeśli się pojawiają to w rzeczywistości nie są szczególnie kłopotliwe i nie powodują żadnych przykrych objawów u osoby operowanej. Dlatego podjęcie decyzji o zabiegu jest na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które muszą się z haluksami zmagać i kłopot jest dla nich szczególnie dokuczliwy.