ul. Starowicka 15 lok. 43
+48 512-324-666 biuro@fitness-galaxy.pl
Pierwszy trening gratis

jedyny ratunek - operacja kręgosłupa

Jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych są schorzenia kręgosłupa. Czynników, które sprzyjają ich powstawaniu jest całe mnóstwo. Mogą mieć podłoże genetyczne, być spowodowane urazami kręgosłupa, brakiem aktywności fizycznej oraz nadwagi. Najczęściej jednak schorzenia dopadają nas przez pracę zawodową, w której często jesteśmy zmuszeni do długotrwałego tkwienia w jednej pozycji.

jedyny ratunek - operacja kręgosłupa

Mowa tutaj nie tylko o pozycji siedzącej, gdzie przez 8 godziny musimy siedzieć prze komputerem, ale również o pracy stojące przy taśmach produkcyjnych oraz tej, której prawie cały dzień spędzamy jeżdżąc samochodem. Nie leczone schorzenia wywoływać mogą silne bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym, lędźwiowym oraz szyjnym. Z czasem mogą również pojawić się zaburzenia funkcji ruchu, czucia a w najgorszym wypadku może nastąpić nawet trwałe kalectwo. Kiedy zaczniemy odczuwać jakiekolwiek dolegliwości to warto wcześnie zacząć działać. Może wystarczy poddać się rehabilitacji, by odzyskać dawny komfort poruszania się i pozbyć się lub jeśli zajdzie taka potrzeba poddać się operacji kręgosłupa.

To w jakim stanie jest nasz kręgosłup najlepiej oceni lekarz i to on podejmie decyzję o dalszym leczeniu. Jeśli choroba zwyrodnieniowa nie jest zbyt zaawansowana to może wystarczyć wyżej wspomniana rehabilitacja lub leczenie farmakologiczne. Gdy niestety weźmiemy się za to zbyt późno, to jedynym ratunkiem dla nas może okazać się operacja kręgosłupa. Leczenie operacyjne zazwyczaj ma na celu poprawić komfort życia ludzi ze schorzeniami kręgosłupa i pomóc w pozbyciu się uporczywego bólu. To od pacjenta zależy czy się zdecyduje na operację kręgosłupa i kiedy będzie chciał się jej poddać. Nie są to zabiegi, od których zależy życie człowieka więc decyzję można przemyśleć na spokojnie.

Występują różne schorzenia, dlatego zabieg operacyjny kręgosłupa dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta. Nie ma niestety jednego rodzaju zabiegu, gdyż każdy z pacjentów zmaga się z innymi dolegliwościami bólowymi i wymaga odpowiedniego leczenia. Lekarze starają się oczywiście dobrać metodę jak najmniej inwazyjną, tak by pacjent mógł szybciej wrócić do normalnego trybu życia i jednocześnie to skraca jego pobyt w szpitalu. Poza tym przy mniej inwazyjnych technikach operacji kręgosłupa występuje mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych.

Każda przeprowadzona operacja kręgosłupa nie wróży ustąpienia bólu. Należy przede wszystkich słuchać zaleceń lekarza, uzupełnić je rehabilitacją oraz zmienić tryb życia. Bycie bardziej aktywnym na pewno pomoże w tym, by już uporczywe bóle kręgosłupa nie były dokuczliwe.