ul. Starowicka 15 lok. 43
+48 512-324-666 biuro@fitness-galaxy.pl
Pierwszy trening gratis

Zabieg artroskopii kolana

Zabieg artroskopii kolana.

Problemy ortopedyczne, które mogą się pojawić to oczywiście duży problem dla codziennego funkcjonowania. Dlatego trzeba szukać takich rozwiązań, dzięki którym  będzie można takich problemów uniknąć. Musimy sobie zdać sprawę z tego, że z wiekiem nasze stawy nie będą już funkcjonować na takim poziomie jak w młodych latach. W takim przypadku powinniśmy szybko podjąć decyzję o diagnostyce i leczeniu.

Zabieg artroskopia kolana

Zabieg, który będzie zmierzał do diagnostyki i leczenia to między innymi artroskopia kolana. Staje się ona w ostatnich latach coraz bardziej popularny zabiegiem medycznym, po który sięga większość zwolenników nowoczesnej medycyny. W przypadku artroskopii kolana mamy do czynienia z zabiegiem, który będzie opierał się przede wszystkim na metodach nieinwazyjnych, dzięki czemu jego przeprowadzenie nie będzie żadnym problemem. Zasadniczo taki zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają problemy ze stawami kolanowymi. Dzięki temu, że metoda jest praktycznie nieinwazyjna można być pewnym, że jej wykonanie w formie ambulatoryjnej nie będzie większym problemem. Już po kilku godzinach pacjent może udać się do domu.

Najczęściej konieczność takiego zabiegu pojawia się w momencie, gdy doszło do uszkodzeń w kolanie. Mogą to być następstwa takich urazów jak uszkodzenie łąkotki, uszkodzenie więzadeł krzyżowych czy też złamania kostno-chrzęstne a także problemy z przewlekłymi chorobami związanymi z kolanami. Realizacja tego zabiegu zmierzać będzie do usunięcie tych problemów, które w stawie kolanowym się pojawiły. Przed wykonaniem zabiegu oczywiście trzeba przeprowadzić dokładne badania, które zmierzać będą do oceny stanu stawów i tego jakie problemy ortopedyczne mogą danej osoby dotyczyć.

Trzeba powiedzieć wyraźnie, że w przypadku zabiegu artroskopii kolana można liczyć na to, że pojawi się zdecydowanie mniej zawiłych problemów i powikłań, z którymi możemy mieć do czynienia, w momencie, gdy będzie się wykonywało zabieg na otwartym kolanie. Dlatego w miarę możliwości, jeśli istnieją podstawy to właśnie wybierać powinniśmy tą metodę nieinwazyjną.

Jednak nie we wszystkich przypadkach realizacja takiego właśnie zabiegu będzie możliwa. Jeśli te problemy z kolanami będą przewlekłe i szczególnie rozwinięte to niestety nie będzie możliwości wykonania zabiegu artroskopii i będzie trzeba podjąć decyzję o realizacji endoprotezoplastyki.

Ogólnie jednak musimy wyraźnie podkreślić, że sama artroskopia kolana to zabieg niezwykle nowoczesny, który zmienił podejście do leczenia problemów ze stawami kolanowymi i wiele kłopotów można dzięki takiemu zabiegowi zwalczyć bez większych problemów, dlatego rzeczywiście ten zabieg należy ocenić w sposób pozytywny i starać się go realizować, jeśli takie możliwości istnieją.